do wszystkich Przyjaciół Matki Bożej

Drodzy Przyjaciele!

Szybko zbliża się do Polski peregrynująca w intencji obrony życia kopia Ikony Częstochowskiej. Będziemy ją gościć w naszym kraju w dniach 12 – 26 sierpnia. Na trasie jest zaplanowane odwiedzenie 9 katedr i 14 sanktuariów i wielu parafii w 22 miejscowościach.

Zwracam się z wielką prośbą do wszystkich Przyjaciół Matki Bożej o rozpropagowanie tej pielgrzymki oraz jak najliczniejszy w niej udział. Informacja o tym wydarzeniu powinna dotrzeć do Polaków!
Staramy się ją przekazać do jak największej liczby mediów, zwłaszcza katolickich. Potrzebne jest jednak jak największe zaangażowanie nas wszystkich, aby ta pielgrzymka stała się wielkim wydarzeniem także dla naszego kraju.

W czwartek 9 sierpnia o godz. 12:00 organizujemy konferencję prasową w Hotelu Amicus (koło sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki) w Warszawie. Przyjadą na nią: koordynatorzy akcji ze Wschodu (prawosławny i katolicy) oraz o. Włodzimierz Ogorzałek reprezentujący Klasztor Jasnogórski.

Bardzo proszę, zawiadomcie wszystkich zaprzyjaźnionych dziennikarzy, rozgłośnie radiowe i dopilnujcie, aby koniecznie byli obecni.

Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej przejechała już całą część wschodnią: Od Władywostoku, Kazachstanu, przez Centralną Syberię, Ural i część europejską Rosji, Białoruś, Ukrainę i Łotwę. Obecnie gości na Litwie.
Wszędzie jest spotykana przez tłumy ludzi. Oczy ludzi z wielu krajów są teraz zwrócone na Polskę, która otrzymała przywilej goszczenia peregrynującej Ikony przez całe dwa tygodnie. Na Jasną Górę Ikona przybędzie w dniu 22 sierpnia w święto Matki Bożej Królowej.

Intencją tej pielgrzymki jest ochrona ludzkiego życia, którą zawierzamy Matce Bożej. Sytuacja w Polsce jest obecnie tak trudna, że bardzo potrzebujemy Jej pomocy. Zróbmy więc wszystko, aby godnie uczcić Matkę Bożą Częstochowską, naszą Królową, abyśmy nie pozostali z tyłu za innymi narodami.

Więcej informacji na stronie www.odoceanudooceanu.pl
Bardzo proszę zaglądajcie tam jak najczęściej.
Znajdziecie tam także program szczegółowy pielgrzymki w Polsce i innych krajach.
Promujcie też tę stronę na Facebooku i wszelkimi dostępnymi Wam sposobami. W dobrym celu można brać stamtąd zdjęcia i fragmenty wypowiedzi oraz informacji.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa H. Kowalewska
Koordynator peregrynacji Ikony Częstochowskiej na Europę

,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE