Raz jeszcze z serca dziękuję: AK

Szanowni Państwo!

Raz jeszcze z serca dziękuję – w imieniu swoim oraz zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej za zaangażowanie w naszą akcję. Przekazując 17 kwietnia Prezesowi ŚZŻAK gruby plik wydrukowanych wpisów dziękczynnych zamieszczonych na stronie www.chwalabohaterom.pl oraz wyrażających przywiązanie i poparcie dla wspaniałych bohaterskich żołnierzy, byłem już całkowicie pewny, że cel naszej akcji został zrealizowany w 100%! Państwa szeroki i ciepły odzew na ostatniego maila tylko mnie w tym przekonaniu utwierdził! Ten etap akcji chwalabohaterom.pl dobiegł już końca, nie jest to jednak koniec naszej walki o prawdę i pamięć historyczną!

RatujmyRoja.pl
Jakiś czas temu podjąłem decyzję o przyłączeniu się do pewnej akcji, tym razem mającej za cel upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych! Tak, chodzi o film poświęcony Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi ps. Rój. Serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się z równym jak poprzednio zaangażowaniem w tę akcję. www.ratujmyroja.pl ma na celu wsparcie produkcji filmu o bohaterskich żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych.

Historia Roja
„Historia Roja” to pierwszy w historii polskiej kinematografii film o Żołnierzach Wyklętych pozbawiony negatywnego, propagandowego charakteru. Dzieło opowiada historię Mieczysława Dziemieszkiewicza – żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, odznaczonym pośmiertnie w 2007 roku Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (Pan Prezydent obdarzył projekt filmu jednym ze swoich ostatnich patronatów).

Sprawa filmu jest szczególnie istotna w kontekście ostatnich wydarzeń. Sądzę że wieści o zachowaniu w Polsce rosyjskich kibiców – publicznie obnoszącymi się z zakazanymi w Polsce oraz innych cywilizowanych krajach symbolami Związku Radzieckiego wzbudziły także Państwa niepokój.

Jakby tego było mało, w tym samym momencie Polski Instytut Sztuki Filmowej decyduje się na próbę odebrania reżyserowi „Historii Roja”, Panu Jerzemu Zalewskiemu przekazanych wcześniej pieniędzy w kwocie aż 2 mln złotych, które zostały już spożytkowane na rzecz filmu! Bez wątpienia żyjemy w „ciekawych czasach” i tylko od naszej postawy zależy przyszłość naszego kraju. Jedno jest pewne, bez poszanowania prawdy historycznej Polska nie utrzyma swojej kulturowej ciągłości.

Uzupełnienie luki
Film w reżyserii p. Jerzego Zalewskiego stanowi nie tylko hołd dla zapomnianych żołnierzy – uzupełnia lukę w świadomości współczesnych Polaków o wiedzę o nieznanych do dzisiaj zbrodniach dokonanych w początkowym okresie istnienia PRL. Chwali postawę ludzi nie pogodzonych z faktem przejęcia władzy w Polsce przez zbrodnicze, narzucone z góry rządy.

Uratujmy pamięć o Roju!
Ponieważ nie można liczyć ani na polityków, ani na przywiązanie TVP do promowania produkcji zgodnych z jej misją programową – jeśli chcemy, aby ten film został ukończony i stał się szeroko dostępny – musimy wziąć sprawy we własne ręce i… wesprzeć go sami. Gorąco zapraszam Państwa do odwiedzenia strony www.ratujmyroja.pl i wsparcia swoją darowizną filmu, który oddaje cześć prawdzie. Do rozpoczęcia kolejnego etapu montażu filmu potrzeba 200 000 zł – obecny stan zbiórki wynosi już 96 765,52 zł. Stanowi to połowę środków potrzebnych do przeprowadzenia etapu post-produkcyjnego w montażu filmu – jesteśmy coraz bliżej sukcesu! Wiem, że z Państwa pomocą możemy szybko dotrzeć do potrzebnej sumy! By dokonać wpłaty wystarczy wejść tu: http://ratujmyroja.pl/jak-pomoc/.

Bardzo istotne będzie także przeciwdziałanie złowieszczej polityce Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Decyzję o odebraniu należnych produkcji 2 mln złotych możemy cofnąć wspólnie ją oprotestowując. Gorącą zachęcam Państwa do zgłoszenia swojego sprzeciwu w specjalnej petycji skierownej do tej instytucji, która zamiast wspierać polską kulturę i przemilczaną dotąd historię zdecydowąła się wystąpić w roli politycznego cenzora.

Jak pomagać?
Oprócz wsparcia finansowego bardzo Państwa proszę o udostępnianie informacji o akcji i filmie swojej rodzinie, znajomym w formie tradycyjnej oraz przez udostępnianie i lajkowanie naszych wpisów na profilu akcji na Facebooku. Im więcej osób dowie się o przedsięwzięciu, tym szybciej ten wspaniały film pojawi się w polskich kinach. Wierzę, że z tak wspaniałymi mecenasami jak Państwo ten film po prostu musi się ukazać!

Nisko się kłaniam i jeśli zajdzie taka potrzeba, proszę o osobisty kontakt!

Maciej Gnyszka
Fundator Fundacji Dobrych Mediów
kontakt@fundacjadobrychmediow.pl
telefon: 602 616 210

P.S. Bardzo dziękuję za Państwa wspaniały patriotyczny zapał oraz za wszystkie piękne listy poparcia, które od Państwa otrzymuję!

 

,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE