X. Dr. Piotr Natanek: 120515 “Incydent”

“Incydent” w Parczewie który skończył się śmiercią.

“I dziś moi drodzy opowiem wam o pożytku odejścia naszego rycerza świętej pamięci Mariana. W niedzielę w Parczewie wydarzyło się nieprawdopodobne wydarzenie. Mamy jako rycerze pierwszego męczennika za wiarę.”
“… dlaczego wyjaśniam, bo dziennikarze z wielu gazet atakują naszych rycerzy by opowiadać co zaszło. Gazety podlaskie wypisują o zdarzeniu tego dnia w Parczewie (lubelskie) i piszą cytując słowa biskupa, że byli tam przebierańcy, że poprosił tych przebierańców aby opuścili świątynię.”
“Cóż się wydarzyło z tymi przebierańcami? Przyjechało tam kilkudziesięciu naszych rycerzy. Ponad trzydziestu. Biskup miejsca powiedział że nie będzie Mszy Świętej jak ludzie nie pościągają płaszczy. Przepychanka trwała 45 minut. Część naszych wycofała się w płaszczach, część schowała. Siódemka najbardziej twardych upadła na kolana i modliła się. I w tym czasie pretorzy przysłali żołnierzy, (to co dziś z Pawłem i Sylasem) grozili że sprowadzą policję, mówili że jak biskup prosi to ściągnijcie płaszcze. Wtedy kościół podzieli się na dwie opcje. Jedni za ściągnięciem a drudzy wołają – a jak biskup karze portki ściągnąć, to też mamy portki w kościele ściągać (to mówiły osoby postronne). W tym czasie po tej przepychance pierwszy klęczący przed panem Marianem podniósł się, wyszedł. Cały ciężar ataku przejął teraz na siebie świętej pamięci Pan Marian. I w czasie kiedy go atakowano, on klęczał i powiedział słowa: MY KOCHAMY PANA JEZUSA I CHCEMY ABY ONA NAD NAMI KRÓLOWAŁ. W tym czasie syn wypowiada słowa – zostawcie tatę bo on ma chore serce. W tym momencie tata wypowiada słowa – synu serce mnie kuje. Więc wyprowadzono tatę. Przyjechało pogotowie, nasz żołnierz zmarł na polu bitwy. Mamy pierwszego męczennika. Duży jest szum w mediach więc dziś zabieram głos. Apeluję do wszystkich rycerzy żadnych wywiadów z gazetami. Mój komunikat jest jedynym komunikatem.”

 

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE