Antysemici muszą być zabici

.

Guenter Grass trafił do szpitala

Antysemici muszą być zabici

fot. AFP / John Macdougall Guenter Grass

Niemiecki pisarz i laureat literackiej Nagrody Nobla Guenter Grass trafił do szpitala w Hamburgu z powodu problemów z sercem – poinformował wieczorem dziennik “Bild”, powołując się na rzecznika kliniki. Nie podano dokładniejszych informacji o stanie zdrowia pisarza.

Niespełna dwa tygodnie temu 84-letni Grass wywołał w Niemczech gorącą dyskusję, publikując wiersz pt. “Co musi zostać powiedziane”, w którym ostro skrytykował politykę Izraela wobec Iranu. Pisarz uznał mocarstwo atomowe Izrael – z jego niepodlegającym międzynarodowej kontroli potencjałem nuklearnym – za zagrożenie dla pokoju światowego. Zakwestionował też prawo izraelskiego rządu do uderzenia prewencyjnego na irańskie urządzenia atomowe.

Wiersz wzbudził oburzenie w Izraelu oraz w samych Niemczech. Izraelskie władze uznały Grassa za osobę niepożądaną i zakazały mu wjazdu do kraju. Pisarz ocenił zaś, że Izrael postąpił podobnie jak dawna komunistyczna NRD, która również zakazała Grassowi wjazdu na swe terytorium.

W minionych dniach otoczenie pisarza odpowiadając na zapytania mediów w sprawie skandalu wskazywało na niezbyt dobry stan zdrowia Guentera Grassa.

 

 

, ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE