”ŻĄDŁEM w RZĄD! OCALIĆ PSZCZOŁY I TRADYCYJNE NASIONA! STOP AGROCHEMII! STOP GMO!”

”ŻĄDŁEM w RZĄD!  OCALIĆ PSZCZOŁY I TRADYCYJNE NASIONA!  STOP AGROCHEMII! STOP GMO!”

  

W krótkim przedstawieniu, zrealizowanym przez Koalicję POLSKA WOLNA od GMO, symboliczna łąka  pełna ziół, kwiatów i pszczół zostanie zniszczona przez ”czarne siły”. Siły te symbolicznie ukazują interesy ponadnarodowych  korporacji  i  wspierającą je  politykę  prowadzoną przez rząd  RP, a zwłaszcza ministerstwa:  rolnictwa i środowiska.  Ich działania niszczą tradycyjne rolnictwo i pszczelarstwo.

 

”…Brak woli politycznej Rządu RP  co do  zakazu upraw GMO,  maskowany  twierdzeniem  o niemożliwości   jego wykonania,  jest zwykłą manipulacją  i wprowadzaniem w błąd polskiego społeczeństwa.  To nieprawda, że nie ma możliwości  zakazania  upraw GMO. Tak samo nie jest konieczne  stosowanie niebezpiecznej agrochemii.  W tej sytuacji  gorąco popieramy  marsz pszczelarzy pod hasłami: ”ŻĄDŁEM w RZĄD! OCALIĆ PSZCZOŁY I TRADYCYJNE NASIONA! STOP AGROCHEMII! STOP GMO!”… – mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka i działaczka Koalicji POLSKA WOLNA od GMO.

”…Hasła te – mamy nadzieję –  obudzą  świadomość polityków i przypomną  im, że zostali wybrani, aby reprezentować interesy polskiego społeczeństwa, a nie ponadnarodowych korporacji…” dodaje Lena Huppert w imieniu  konsumentów.

 

UWAGA!

PRZEDSTAWIENIE JEST CZĘŚCIĄ MARSZU W OBRONIE PSZCZÓŁ I ODBĘDZIE SIĘ

15 MARCA POD MINISTERSTWEM ROLNICTWA W CZASIE GDY PROTESTUJĄCY BĘDĄ DOCHODZIĆ(!)DO GMACHU Ministerstwa Rolnictwa. Udział w przedstawieniu zapowiedzieli znani artyści.

 

?MARSZ W OBRONIE PSZCZÓŁ? organizowany jest przez polskich pszczelarzy.

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO włącza się do MARSZU z hasłami: ‘GINĄ PSZCZOŁY! ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP AGROCHEMII! STOP GMO!  NATYCHMIASTOWY ZAKAZ DLA MON 810 I AMFLORA! OCALIĆ TRADYCYJNE NASIONA!’

 

TRASA marszu: wymarsz o godz. 12.00 – start: Kolumna Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Ministerstwo Rolnictwa, dalej część kolumny pójdzie pod Sejm i Senat.

 

KONTAKT:

Edyta Jaroszewska  – Nowak, tel: 609645386, e-mail: edytaj66@tlen.pl Jadwiga Łopata, tel.: 33 8797 114, e-mail: jadwiga@icppc.pl Lena Huppert , tel.: 502085840, e-mail: lenahuppert@wp.pl Koalicja ?POLSKA WOLNA OD GMO? reprezentuje tysiące obywateli, http://www.polska-wolna-od-gmo.org

UWAGA!

PROGRAM MARSZU I KONTAKT DO ORGANIZATORÓW MARSZU:

http://chronmy.pszczoly.pl/marsz-w-obronie-pszczol/

http://chronmy.pszczoly.pl/kontakt/

 

WIĘCEJ INFORMACJI O ZAGROŻENIACH DLA PSZCZÓŁ http://festiwalstopgmo.pl/index.php/321-marsz-pszczelarzy

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Przedstawicielka Departamentu Prawa UE Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawiając ostatnio, na debacie u Prezydenta, prawne uwarunkowania wprowadzenia zakazu upraw GMO w Polsce w zgodzie z przepisami UE również stwierdziła, że do tej pory ani Ministerstwo Rolnictwa, ani Ministerstwo Środowiska nie było zainteresowane skorzystaniem z tych możliwości.

 

Domagamy się także prawa do nieograniczonego obrotu nasionami tradycyjnymi, lokalnymi, które są dorobkiem pokoleń rolników i pszczelarzy. Są naszym wspólnym dobrem. Takie ograniczenia są w projekcie ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) która jest obecnie w Sejmie. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone. Tymczasem projekt nowej ustawy o nasiennictwie zawiera m.in. takie zapisy: ”…Maksymalna ilość materiału siewnego danej odmiany w przypadku rzepaku, jęczmienia, pszenicy, grochu, słonecznika, kukurydzy i ziemniaka wynosi 0,3 % materiału siewnego danego gatunku stosowanego rocznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednio 0,5 % dla pozostałych gatunków… Łączna ilość wprowadzonego do obrotu materiału siewnego odmian regionalnych roślin rolniczych nie może jednak przekroczyć 10%…”

 

Pamiętajmy, że 84 % gatunków roślin i 76% produkcji żywności w Europie zależy od zapylania przez pszczoły.  Szacuje się, że pszczoły przynoszą unijnej gospodarce ponad 15 mld euro. Bez nich nie będzie miodu,  jabłek, ogórków, pomidorów, oleju rzepakowego, kaszy gryczanej, ? nie będzie naturalnego jedzenia.

 

MÓWIMY STOP AGROCHEMII!!! ŻĄDAMY ZAKAZU UPRAW GMO!!!  – Jak ma to miejsce w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Rosji i wielu innych europejskich krajach.

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE