MARSZ W OBRONIE PSZCZÓŁ

 

MARSZ W OBRONIE PSZCZÓŁ

 

.

GINĄ PSZCZOŁY! ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP AGROCHEMII! STOP GMO! OCALIĆ TRADYCYJNE NASIONA.

 

15 marca o godzinie 12.00 rusza spod Kolumny Zygmunta w Warszawie ’MARSZ W OBRONIE PSZCZÓŁ’ organizowany przez polskich pszczelarzy.

 

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO włącza się do MARSZU z hasłami: ‘GINĄ PSZCZOŁY! ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP AGROCHEMII! STOP GMO!  NATYCHMIASTOWY ZAKAZ DLA MON 810 I AMFLORA! OCALIĆ TRADYCYJNE NASIONA!’

Chcemy wspólnie z pszczelarzami uświadomić społeczeństwu, że genetycznie zmodyfikowane uprawy (GMO) oraz dopuszczone przez Rząd RP środki chemiczne stosowane w rolnictwie powodują wymieranie pszczół, rujnują tradycyjne i ekologiczne rolnictwo, pszczelarstwo oraz zdrowie Polaków.

 

Polacy nie chcą GMO i od dawna domagają się, by Rząd RP, biorąc przykład z innych krajów Unii Europejskiej, takich jak:  Niemcy, Austria, Francja, Włochy, wprowadził w Polsce zakaz rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce; w tym szczególnie NATYCHMIASTOWY ZAKAZ DLA genetycznie zmodyfikowanych: kukurydzy MON 810 i ziemniaków AMFLORA!

 

Brak woli politycznej Rządu RP i ciągłe wprowadzanie w błąd społeczeństwa, że nie ma możliwości wprowadzenia zakazu upraw GMO, zmusił nas do podjęcia tej akcji pod hasłem: ”ŻĄDŁEM w RZĄD!” To hasło, które – mamy nadzieję –  obudzi polityków, uświadomi  im, że zostali wybrani, aby reprezentować interesy polskiego społeczeństwa, a nie ponadnarodowych korporacji.

 

Nie pozwólmy, by obce korporacje, które prowadzą w naszym kraju coraz intensywniejszy lobbing, niszczyły polskie pasieki, polskich rolników, piękną polską przyrodę I NASZE ZDROWIE!

PLAKATY i więcej informacji: http://festiwalstopgmo.pl/

 

KONTAKT:

Edyta Jaroszewska  – Nowak, tel: 609645386, e-mail: edytaj66@tlen.pl Jadwiga Łopata, tel.: 33 8797 114, e-mail: jadwiga@icppc.pl Lena Huppert , tel.: 502085840, e-mail: lenahuppert@wp.pl Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” reprezentuje tysiące obywateli, http://www.polska-wolna-od-gmo.org

UWAGA!

PROGRAM MARSZU I KONTAKT DO ORGANIZATORÓW MARSZU:

http://chronmy.pszczoly.pl/marsz-w-obronie-pszczol/

http://chronmy.pszczoly.pl/kontakt/

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Przedstawicielka Departamentu Prawa UE Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawiając ostatnio, na debacie u Prezydenta, prawne uwarunkowania wprowadzenia zakazu upraw GMO w Polsce w zgodzie z przepisami UE również stwierdziła, że do tej pory ani Ministerstwo Rolnictwa, ani Ministerstwo Środowiska nie było zainteresowane skorzystaniem z tych możliwości.

 

Domagamy się także prawa do nieograniczonego obrotu nasionami tradycyjnymi, lokalnymi, które są dorobkiem pokoleń rolników i pszczelarzy. Są naszym wspólnym dobrem. Takie ograniczenia są w projekcie ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) która jest obecnie w Sejmie. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone. Tymczasem projekt nowej ustawy o nasiennictwie zawiera m.in. takie zapisy: ”…Maksymalna ilość materiału siewnego danej odmiany w przypadku rzepaku, jęczmienia, pszenicy, grochu, słonecznika, kukurydzy i ziemniaka wynosi 0,3 % materiału siewnego danego gatunku stosowanego rocznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednio 0,5 % dla pozostałych gatunków… Łączna ilość wprowadzonego do obrotu materiału siewnego odmian regionalnych roślin rolniczych nie może jednak przekroczyć 10%…”

 

Pamiętajmy, że 84 % gatunków roślin i 76% produkcji żywności w Europie zależy od zapylania przez pszczoły.  Szacuje się, że pszczoły przynoszą unijnej gospodarce ponad 15 mld euro. Bez nich nie będzie miodu,  jabłek, ogórków, pomidorów, oleju rzepakowego, kaszy gryczanej, … nie będzie naturalnego jedzenia.

 

MÓWIMY STOP AGROCHEMII!!! ŻĄDAMY ZAKAZU UPRAW GMO!!!  – Jak ma to miejsce w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Rosji i wielu innych europejskich krajach.

 

, , , , , , , , ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE