Maurice Pinay: Spisek przeciwko kościołowi Cz.II R1

Spisek przeciwko kościołowi – Maurice Pinay

Część II –  Tajna potęga masonerii

 

Rozdział 2 – Masoneria wrogiem kościoła i chrześcijaństwa

tłumaczenie Ola Gordon

 

W związku z tym, że tematem tej Drugiej Części zajmowały się w taki mistrzowski sposób i z taką głębią wybitne i powołane do tego osobistości, jak Jego Świątobliwość papież Leon XIII, kard. Jose Maria Caro Rodriquez, arcybiskup Santiago de Chile, prałat Leon Meurin, Towarzystwo Jezusowe, arcybiskup, biskup Port-Louis, i wielu innych wybitnych duchownych i autorów świeckich, ograniczymy się do  dosłownego spisania autoryzowanych fragmentów, bez najmniejszego pomniejszania ich wielkiego szacunku.

 

W encyklice Humanum Genus, Jego Świątobliwość Leon XIII mówi precyzyjnie:

“Papieże, nasi poprzednicy, którzy wykazywali sumienną troskę o duchowe zbawienie narodów chrześcijańskich, szybko dowiedzieli się, kim jest ten śmiertelny wróg i czego chce, nawet jeśli prawie nigdy nie wyszedł z ciemności tajnego spisku na światło dzienne, a zatem szerzył swoje nauki o rewolucji, nawoływali książęta i narody do ostrożności, żeby nie pozwolili dać się złapać w szkodliwe sztuczki i pułapki, które przygotowano by ich oszukać. Pierwsze ogłoszenie niebezpieczeństwa wydał papież Klemens XII w roku 1738 (Konstytucja In eminenti, 24 kwietnia 1738), które potwierdził i odnowił Benedykt XIV (Konstytucja Providas, 18 maja 1751). Pius VII (Konstytucja Ecclesiam a Jesu Christi, 13 września 1821), poszedł w ślady obu, jak i Leon XII, którego Konstytucja Apostolska Quo graviora z 13 marca 1825, włączyła w ten materiał dekrety wydane przez jego poprzedników, autoryzowane i potwierdzone na zawsze. Pius VIII (encyklika Traditi, 21 maja 1829), Grzegorz XVI (encyklika Mirari, 15 sierpnia 1835) i Pius IX (Encyklika Qui Pluribus, 9 listopada 1816; Przemówienie Multiplices Inter, 25 września 1865, itp.) oczywiście wielokrotnie wypowiadali się w ten sam sposób.

 

“Zgodnie z przykładem naszych poprzedników, postanowiliśmy otwarcie zwrócić się przeciwko stowarzyszeniu masonów, przeciwko systemowi ich doktryn, przeciwko ich odczuciom i działaniom, żeby ujawnić ich szkodliwą siłę, i w ten sposób zapobiec skażeniu tak destrukcyjną zarazą.

 

“Nie może dobre drzewo wydać złych owoców, ani złe drzewo wydać dobrych owoców” (Mt 7:18), a owoce masońskich sekt są szkodliwe, a ponadto bardzo kwaśne. Bo na podstawie całkowicie wiarygodnych dowodów wymienionych wcześniej, pokazuje się ostateczny i ostatni i najbardziej zasadniczy z ich zamiarów, a mianowicie: żeby zniszczyć do fundamentów każdy ład religijny i obywatelski, który zbudowało chrześcijaństwo, i na własny sposób wybudować nowy porządek z fundacjami i prawami, które zaczerpnęli z istoty naturalizmu … Mylące błędy, które wymieniliśmy, muszą same w sobie wystarczyć, aby wypełnić państwa lękiem i strachem. Bo jeśli strach przed Bogiem i szacunek dla prawa zostaną zniesione, jeśli władza książąt będzie w pogardzie, jeśli szaleństwo rewolucji nazywa się dobrem i uznaje za zgodne z prawem, jeśli uwolni się największe nieokiełznane namiętności narodów, bez innych przeszkód niż kara, to musi nastąpić uniwersalny wstrząs i chaos. A szczególnie ten wstrząs i chaos, zaplanowane i wprowadzane przez liczne stowarzyszenia komunistów i socjalistów, o planach których nie można powiedzieć, że odbiegają od tych sekty masońskiej, ponieważ w dużym stopniu faworyzują ich intencje i zgadzają się z nimi w najbardziej podstawowych zasadach …

 

“Jakkolwiek może się wydawać, szanowni bracia, jesteśmy zaniepokojeni tym, że w obliczu tak ciężkiego i już powszechnego zła, musimy pilnie z całą naszą duszą poszukiwać pomocy. A ponieważ wiemy, że najlepsza i główna nadzieja na pomoc leży w mocy boskiej religii, znienawidzonej przez masonów w takim samym stopniu, w jaki można się jej obawiać, uważamy, że istotne jest, żebyśmy stanęli w służbie tej uzdrawiającej siły przeciwko wspólnemu wrogowi. Wszystko zatem, co nakazywali wszyscy papieże, nasi poprzednicy, żeby powstrzymać próby i wysiłki masońskich sekt, wszystko, co głosili żeby utrzymać ludzi z dala od takich stowarzyszeń, lub przyciągać od nich, wzmacniamy i potwierdzamy indywidualnie i całkowicie naszym autorytetem papieskim”. [1]

 

Jak można zobaczyć, Leon XIII, jak również wcześniejsi papieże, są bardzo wyraźni w potępieniu masonerii, i jednocześnie uznają jej zamiary, w połączeniu z socjalistami i komunistami, zniszczenia chrześcijaństwa. A kto kieruje masonerią? Jak postaramy się wyjaśnić w następnych rozdziałach, są to ci sami ludzie, którzy kierują socjalizmem i komunizmem, czyli Żydzi.

 

, , , , , , ,

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE