Zbigniew Kuraś; ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO

 

.

ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO
z Ustrzyk Dolnych

My, niżej podpisani, uczestnicy i sygnatariusze strajków chłopskich z 1981r. z Rzeszowa i Ustrzyk Dolnych wołamy głośno i jednoznacznie: DOŚĆ RZĄDÓW OKRĄGŁEGO STOŁU!!!
Nasz Ojczyzna znalazła się w niebezpieczeństwie. Przestał funkcjonować polski rząd i parlament, zaś zasadnicze dyrektywy i wytyczne do realizacji wydają ośrodki władzy zagranicznej. Podstępem i przemocą wrogowie Polski bezkarnie niszczą ład moralny, w który zostaliśmy wyposażeni od Chrztu Polski i jednocześnie dokonuje się wyprzedaży polskiej ziemi, naruszając suwerenność Narodu. Polska gospodarka ulega dalszej degradacji, czego dobitnym przykładem jest dramatyczna sytuacja w sektorze energetycznym i forsowanie groźnej perspektywy instalowania elektrowni jądrowych. Widoczne są niekorzystne zmiany dla polskich rolników w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej, albowiem po kryzysie finansowym zbliża się kryzys żywnościowy i brak jest jakiegokolwiek planu zabezpieczenia państwa w tym strategicznym zakresie.
Nadszedł czas mobilizacji i wspólnego działania, by położyć kres ciągłym aferom i rozkradaniu dóbr, które gromadzili w pocie czoła nasi przodkowie – spadkobiercy ojcowizny i prawowici właściciele polskiej ziemi.
Zawsze w historii, gdy ważyły się losy Polski, w pierwszym szeregu jej obrońców stawali ci co „żywią i bronią”, sól naszej ziemi, mocni jej miłością i wiarą ojców – polscy chłopi. Stają i dziś na jej wezwania, zawierzając przyszłość matce Chrystusa, Maryi Pannie, Królowej Polski. Niech iskra pokojowej, wspólnej walki o przyszłość Polski wyjdzie z naszej strony oraz ugrupowań patriotycznych i narodowych.
Obecny układ władzy wymaga rozliczenia, albowiem z takim bagażem zdrady, korupcji, złodziejstwa i zbrodni nie da się budować teraźniejszości ani przyszłości naszej Ojczyzny.
Wzywamy do obywatelskiego sprzeciwu wobec dyktatury liberalnych rządów Donalda Tuska, by położyć kres dalszemu niszczeniu narodowości i suwerenności Polski.
Dziś po 30 latach od zakończenia strajków chłopskich i podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich powtarzamy hasło : „Ustrzyki Dolne to też Polska”.

, , , , ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE