Mieczysław Noskowicz; Od wczoraj mała pauza w życiu Poznania..

 

Od wczoraj mała pauza w życiu Poznania..
W nocy z 3/4 stycznia zmarł nasz wspaniały kapłan Ojciec Marian Piątkowski (l.84)
-Jeden z lepszych egzorcystów polskich. Był od kilkudziesięciu lat pasterzem w małym kościółku przy ul. Żydowskiej- kościółek p.w. Najświętszej Krwi Pana Jezusa, o którym jest książka o Najświętszych Trzech Hostiach. To tu właśnie kiedyś była kamienica żydowska jedna z wielu na ul. Żydowskiej na Starym Mieście. To tu właśnie, w pomieszczeniach piwnicznych doszło do zbezczeszczenia Hostii, to tu potem powstał kościółek wtopiony w mieszkalne kamieniczki.
Tylko Ojciec Marian prowadził tu Msze Św. jako jedyny, bez osób posługujących. Była niesamowita atmosfera. W każdy poniedziałek o 18 odbywały się Msze Św. o uzdrowienie, gdzie po skończonej Mszy św. indywidualnie z grupami modlitewnymi odbywały się modlitwy bezpośrednio nad potrzebującymi-było wiele uzdrowień. A w każdy piątek o 18 tej były Msze św. o uwolnienie – to samo po- modlitwy i bezpośredni kontakt z potrzebującymi pomocy.
W podziemiach jest studnia w której przed laty chciano utopić, bezskutecznie, Hostie. Do dziś jest tam źródło cudownej wody, którą można było pobierać po każdej wieczornej Mszy Św. oraz raz w roku powszechnie w każdą Wielką Sobotę. Wtedy drzwi do piwnicy były otwarte i gromadziły się tam tłumy z butelkami by zabrać Cudowną Wodę. Co roku stoi tam również samochód TVN’u i przeprowadzają wywiad z wybranymi osobami śmiejąc się z zacofania i oszołomstwa wierzących w Cud, ludzi.
W kościółku ma odnowione piękne freski, na których również są sceny z wydarzeń które miały tu miejsce w 1399r.
Pogrzeb Księdza – w najbliższą sobotę w Poznaniu
– o 9.30 – wystawienie zwłok w Kościele Farnym,
-10:30 Msza Sw w Farze,
-12:30 pogrzeb na cmentarzu górczyńskim Poznań

 

, , ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE