Spotkanie członków IPA Izrael z Komendantem Głównym Policji

 Spotkanie członków IPA Izrael z Komendantem Głównym Policji

Data publikacji : 27.05.2013

1-111494

W Komendzie Głównej Policji odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Izrael z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Markiem Działoszyńskim.

Do przybyłych gości Komendant Główny Policji zwrócił się słowami: „To już swojego rodzaju tradycja, że grupy z Izraela trafiają do KGP. Tutaj dowiadujecie się Państwo jak funkcjonujemy, co robimy tak naprawdę.” Jak powiedział komendant, pomimo różnic czy to w sprzęcie, czy w technice, funkcjonariusze z Polski i z Izraela pracują podobnie, bo policyjna służba tak naprawdę niczym się nie różni. Wyraził przekonanie, że na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się nie tylko Polska, ale również polska Policja: „Po roku 1990 jako Policja przeszliśmy proces swojego rodzaju transformacji. Zmieniliśmy filozofię funkcjonowania i dzisiaj staramy się być dużo bardziej prospołeczni”.

W spotkaniu udział brała również Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, nadkom. Irmina Adamska: „Ponieważ mottem stowarzyszenia IPA jest „służyć poprzez przyjaźń”, mam nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie jeszcze pogłębi przyjaźń polsko – izraelską w tym wymiarze policyjnym” – powiedziała nadkom. Adamska.

Delegaci Sekcji Izraelskiej – funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej – goszczą z wizytą w Polsce już po raz siódmy. W 2004 roku Region IPA Nowy Sącz wspólnie z przedstawicielami Sekcji Izraelskiej podpisał list intencyjny na mocy którego corocznie 12-osobowa grupa delegatów, funkcjonariuszy czynnych i emerytów – członków IPA, zarówno z Polski, jak i z Izraela wyjeżdża na 8-dniowe wymiany międzynarodowe. Funkcjonariusze zwiedzają jednostki Policji, spotykają się z policjantami, zapoznają się z pracą, z zadaniami Policji i Straży Granicznej w obu krajach, ze specyfiką ich pracy, podobieństwami i różnicami w funkcjonowaniu formacji, wymieniają poglądy. Wizyty te oprócz wzajemnej wymiany doświadczeń na niwie zawodowej, każdorazowo obfitują w bogaty program kulturalny. Jak co roku, delegacja z Izraela oprócz Warszawy zwiedzi również Łódź, Oświęcim, Kraków, aby zapoznać się z „mekką miejsc pamięci żydowskiej”, ale również zobaczyć te ważne miasta i miejsca pamięci narodowej zarówno przez pryzmat dziedzictwa kulturowego jakie niosą one ze sobą. Podczas swojej krótkiej wizyty w Polsce, goście odwiedzą również nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie zostaną podjęci przez kierownictwo KMP. Będą mieli możliwość poznać również urok polskich gór, wziąć udział w spływie Dunajcem i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, jakże inne od tych, które znają na co dzień.

http://www.policja.pl/portal/pol/1/87240/Spotkanie_czlonkow_IPA_Izrael_z_Komendantem_Glownym_Policji.html

 

 

1-1114971-111495

 

 http://ipa-nsacz.republika.pl/Kronika/2011/2011.htm

 

4 Responses to Spotkanie członków IPA Izrael z Komendantem Głównym Policji

 1. wtek 21/07/2013 at 09:31 #

  Nadawanie rangi ważności: „Międzynarodowe Stowarzyszenia Policji IPA Izrael”, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, nadkom. Irmina Adamska.
  „międzynarodowe” (pewnie Palestyny i Izraela) Komendant Główny Policji „nadinspektor”, „nadkomendant”.
  Całe raporty policji „nadwyraz wymowne”.

 2. KSC 21/07/2013 at 10:30 #

  Komendant Główny Policji pomaga żydom z Izraela rozpracowywać struktury polskiej policji.
  Jest to pomoc w przygotowywaniu żydowskiego terroru w Polsce i instalacji żydowskich struktur policyjnych z Izraela.

  KSC

 3. mariaf 21/07/2013 at 19:14 #

  Dzisiaj ten alfons “czcił świętą policję” na Mszy św. w bazylice świętokrzyskiej w Warszawie wraz z guzdkiem bpem wojska “polskiego” -- kiedy Pan Bóg zakończy z trzaskiem tę ich hucpę?

 4. KSC 21/07/2013 at 19:30 #

  Moze coś bardziej konkretnie?

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE