Zadziwieni jesteśmy i zszokowani dramatyczną “ samobójczą “ śmiercią

Drodzy Przyjaciele.

 

Zadziwieni jesteśmy i zszokowani dramatyczną “ samobójczą “ śmiercią kolejnego patrioty antyPOwca : profesora Józefa Szaniawskiego związanego z Radiem Maryja.

Jeszcze pól roku temu spacerując z moim przyjacielem Henrykiem po Warszawie, po pól kilometrze marszu  Pan Józef dostawał zadyszki, a tu dowiadujemy,

że wdrapał się na ponad 2000 m na Świnicę i spadł ze tatrzańskiego szczytu, który dla wprawnych i młodych górali był wyzwaniem a co dopiero dla człowieka w takim wieku i zdrowiu.


Dziwne jest o tyle , że jadąc z synem do Krakowa jako miejsca docelowego, mieli przed Krakowem awarie samochodu zajechali do warsztatu aby go naprawić .

W związku z tym że awaria okazała się poważniejsza syn wrócił pociągiem do Warszawy a on został aby dopilnować naprawy.

Nagle wiadomość że o godz. 11 przed południem spadł ze szczytu w Zakopanem. Chyba nieznani sprawcy wieźli go tam helikopterem a później nieudanie reanimowali.

Znałem Go osobiście bo w 1992 r. po jego wyjściu z więzienia, gdy był przez wszystkich odrzucony, zaprosiłem Go do Ministerstwa Obrony na ul Niepodległości

w Warszawie na przyjęcie pożegnalne gdzie pracowałem. Przyjęcie wydąłem w kasynie Ministerstwa dla  kilku  pokrzywdzonych i więzionych   przez komunę opozycjonistów w związku z moim awansem  na Zastępcę Dowódcy 1 Dywizji Zmechanizowanej . Zaprosiłem ich na przejęcie jako szef nielegalnej wówczas organizacji patriotycznej VIRITIM aby dać wyraz zmian, że instytucja która ich więziła poczuwa się do skruchy za swoje czyny. Jednak te zmiany okazały się nie trwale. Wojsko likwidują a komuna wraca.

Zaprzyjaźniliśmy się wtedy, bo chcieliśmy wówczas mądrze reformować Armię, aby z narzędzia totalitarnego państwa przekształciła się w  gwaranta bezpieczeństwa Narodu. Później drogi się nasze rozeszły.

Dla podniesienia Ducha Narodu i ku czci zamordowanego za pomocą  “ przymusowym samobójstwem” kolejnego Patrioty przesyłam mój wywiad historyczny

i wzruszający hymn Polskich Drużyn Strzeleckich, oraz aktualny wiersz Trybuna  Ludowego  pseudonim  „KYSY” ( tu nie są załączone przyp.red).

 

gen ds Jan G. Grudniewski    Warszawa 9 września 2012 r. godz 11 30

 

, ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE