Zbigniew Kuraś: Zbigniew Przybylak

Witam serdecznie

14 lipca 2012 roku obchodzimy 59 rocznicę urodzin śp. Zbigniewa Przybylaka ekologa autora  ponad trzydziestu popularnych książek i poradników z zakresu ekologicznej profilaktyki zdrowotnej, medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, ekologicznego ogrodnictwa,

Twórcy Ekologicznego Bożego Rolnictwa  opartego na społecznej nauce Wielkiego Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego . Duchowym opiekunem Ekologicznego Bożego Rolnictwa jest o. Marian Lubelski.

Organizatora Ogólnopolskich Pielgrzymek Rolników  Ekologicznych i Sympatyków Ekologicznego Bożego Rolnictwa które odbywają się w każdą ostatnią sobotę listopada na Jasnej Górze.

Będąc na mieleckiej ziemi  w dniach 1 i 2 kwietnia 2007 roku pan Zbigniew Przybylak wyszedł z inicjatywą budowy duchowego pomnika poświęconemu  Janowi Pawłowi II nawiązując do daty odejścia do domu Pana ( pierwsza sobota miesiąca kwietnia i Wigilia Święta Bożego Miłosierdzia) tego Wielkiego Papieża. Staraniem III Zakonu św. Franciszka i organizacji działających w Naszej Parafii ten pomnik istnieje.

Ten Duchowy Pomnik to Modlitewne Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w każdą pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy świętej. Na to modlitewne czuwanie serdecznie zapraszamy do tronu Najlepszej Matki czczonej w Chorzelowie jako Królowa Rodzin Pani Mieleckiej Ziemi. Ten duchowy pomnik poświęcony Janowi Pawłowi II ma bardzo duże znaczenie dla Nas katolików gdyż Matka Boska obiecała że ;

,,Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia Tym , którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuje zbawienie.   Dusze te będą kochane przez Boga, jak Kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron”

Więcej;

http://www.duchprawdy.com/tradycjapierwszychsobot.htm

Korzystajmy więc z tego daru i propagujmy to dzieło tym bardziej że  w ostatnią sobotę listopada 2006 roku u Jasnogórskiej Pani, tu na sali Jana Pawła II Matka Boska Chorzelowska Królowa Rodzin została patronką rodzin rolników żyjących i gospodarujących z Duchem św. Franciszka – patrona ekologów.

 

Pozdrawiam

Z Panem Bogiem

Zbigniew Kuraś

 

, ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE