ROLNICY OKUPUJĄ…KONSUMENCI WSPIERAJĄ!

ROLNICY OKUPUJĄ…KONSUMENCI WSPIERAJĄ!

Prosimy o nagłaśnianie i wspieranie dobrych rolników bo od nich zależy nasze zdrowie i zachowanie różnorodności biologiczno-kulturowej. Nie oddajmy naszej niezależności, dobrej żywności i tradycyjnych nasion w ręce korporacji i związanych z nimi polityków i naukowców.

 

SZCZECIN

Trwa protest zachodniopomorskich rolników przed siedzibą ANR na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wśród rolniczych postulatów dotyczących podniesienia wieku emerytalnego, nieprawidłowości w procesie restrukturyzacji gruntów i złej polityki ochronnej rodzimego rynku żywności, znalazły się też takie, których OD DAWNA DOMAGAJĄ SIĘ KONSUMENCI I PSZCZELARZE. Chodzi o WPROWADZENIE W POLSCE, wzorem innych krajów UE, ZAKAZU UPRAW ROŚLIN ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE: kukurydzy MON810 i ziemniaka AMFLORA. Żądania dotyczą też wprowadzenia takich regulacji prawnych, które umożliwią sprzedaż przetworzonych produktów z gospodarstw rolnych wytwarzanych na bazie własnych surowców.

”…Obecnie żaden produkt przetworzony w kuchni rolnika nie ma prawa być wprowadzony do obrotu. Jeśli rolnik zamierza wytłoczyć sok z własnych malin, musi zbudować i zarejestrować przetwórnię, która powinna spełniać takie wymogi sanitarne jak olbrzymie zakłady przemysłu spożywczego. Efektem jest to, że rolnicy nie mogą zarabiać na przetwórstwie swoich płodów rolnych, a konsumenci nie mają dostępu do tradycyjnych, smacznych i zdrowych wyrobów z gospodarstw i są skazani na “plastikowe” jedzenie z supermarketów…Kolejną niezwykle ważną sprawą jest NIEZWŁOCZNIE wprowadzanie zakazu upraw GMO…’ mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka z Kluczkowa, która reprezentuje Koalicję POLSKA WOLNA OD GMO, EKOLAND o/Zachodniopomorski i Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC.

 

KONTAKT: Edyta Jaroszewska-Nowak, tel:609645386

ZDJĘCIA:

http://www.icppc.pl/antygmo/2012/06/protest-w-szczecinie-czerwiec-2012/

 

OKUPACJA BYDGOSZCZY

Niemal dwieście ciągników dotarło przedwczoraj (14 czerwca) do Bydgoszczy i zablokowało ulicę Jagiellońską w centrum miasta. Na stojącym na czele traktorze zawieszono transparent z napisem “Sawickiego polityka dobija polskiego rolnika”. Więcej:

 

 

Protesty odbywają się w całej Polsce. Więcej informacji na stronie Solidarności Rolników Indywidualnych

 

==========================

ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl Przeczytaj – “Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, autor: Julian Rose www.renesans21.pl

 

, , ,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE