Wojciech: Milion różańców za Polskę!

Wojciech

 

 

Milion różańców za Polskę!

Gdy 1 maja Polacy będą korzystać z uroków długiego majowego weekendu, milion ludzi na drugim krańcu świata będzie się modlić za nasz kraj na różańcu.

Na drugim końcu świata to w tym wypadku znaczy: na Filipinach. W kraju, któremu tzw. różańcowa rewolucja przyniosła wolność od dyktatury Marcosa, prowadzona jest obecnie różańcowa krucjata w intencji pokoju na świecie. Przez 201 dni – od 10 października ubr. do 30 maja br.) milion ludzi codziennie modli się za inny kraj. „Zobowiązuję się odmawiać jeden różaniec codziennie, w każdym dniu w intencji danego narodu, aż przemodlę wszystkie narody świata” – tak brzmi  zobowiązanie każdego z nich. 1 maja na celowniku (czy raczej: „modlitewniku”) znajdzie się Polska.

 

Oto szczegóły:

Kraj: Polska (Europa), dzień 176: 1 maja 2012, tajemnice bolesne Niektórzy Polacy zrozumieli filipińską modlitwę za Polskę jako apel o włączenie się do tej krucjaty, choćby tylko na ten jeden dzień. – 1 maja 2012r o godz. 12:00 (lub innej porze w miarę możliwości) wszyscy Polacy którzy pragną dobra Polski zbierajmy się w kościołach, kaplicach czy kapliczkach przydrożnych lub innych miejscach publicznych i odmówmy razem Anioł Pański oraz różaniec (Tajemnice Bolesne) za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie – apeluje Klub Fides et Ratio im. Jana Pawła II Wielkiego.

pozdrawiam

Z K

 

 

,

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE